2013 година
Скопје - Свеченото отворање на Институтот „Конфуциј“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје
03.09.2013-Институтот „Конфуциј“
There are no translations available.

Охрид - Обраќање на свеченото затворање на четвртата Школа за млади лидери, што по иницијатива на Претседателот, се одржа од 19 до 31 август во Охрид.
31.08.2013-Свечено затворање на четвртата Школа за млади лидери
There are no translations available.

Крива Паланка - По повод празникот преподобен Св. Јоаким Осоговски, посета на манастирот „Св. Јоаким Осоговски“, и присуствуво на литургијата која ја одржа архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан и епископот лешочки, г. Јосиф
29.08.2013-Посета на манастирот Св. Јоаким Осоговски
There are no translations available.

Скопје - Посета на  Македонската кошаркарска репрезентација пред нивното заминување во Словенија
29.08.2013-Во посета на Македонската кошаркарска репрезентација
There are no translations available.

Пробиштип - По повод празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица), посета на Пробиштип, и присуство на литургијата во црквата „Успение на Пресвета Богородица“, со која чиноначалствуваше архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан и Митрополитот брегалнички г. Иларион.
28.08.2013-Посета на Пробиштип
There are no translations available.

Лешок - По повод празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица), присуство на вечерната богослужба во манастирот „Св. Атанасиј“, во манастирскиот комплекс на Лешочкиот манастир
27.08.2013-Вечерна богослужба во Лешочкиот манастир
There are no translations available.

Охрид - Прием за учесниците на 52. издание на Струшките вечери на поезија
25.08.2013-Струшките вечери на поезија
There are no translations available.

Охрид - Прием за учесниците на четвртата Школа за млади лидери
24.08.2013-Прием на учесниците на Школата за млади лидери
There are no translations available.

Охрид - 27-ми Охридски пливачки маратон
24.08.2013-27-ми Охридски пливачки маратон
There are no translations available.

Охрид - Претседателот Иванов и поранешниот чешки претседател Вацлав Клаус вчеравечер во Охрид присуствуваа на настапот на познатиот македонски џез-музичар Владимир Четкар
19.08.2013-Владимир Четкар
There are no translations available.

Охрид - Посета на учесниците на детскиот фестивал „Златно славејче“, сместени во детското одморалиште „Славејче“ во Охрид.
19.08.2013-„Златно славејче“
There are no translations available.

Охрид - Свечено отворање на четвртата Школа за млади лидери
19.08.2013-Свечено отворање на четвртата Школа за млади лидери
There are no translations available.

 
Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End
Page 7 of 17