2013 година
Тирана - Средба на претседателот Иванов со албанскиот премиер , Еди Рама
18.09.2013-Средба на претседателот Иванов со албанскиот премиер , Еди Рама
There are no translations available.

Драч - Билатерална средба со: Н.Е. г. Бујар Нишани
16.09.2013 - 5. Регионален претседателски самит, Драч, Албанија
There are no translations available.

Битола - Обраќање на свеченото отворање на 34. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки” во Домот на култура во Битола.
14.09.2013-34. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки”
There are no translations available.

Скопје - Церемонија на свечено менување на државното знаме
13.09.2013-Церемонија на свечено менување на државното знаме
There are no translations available.

Скопје - Доделување на титулата Национален уметник на Република Македонија на г-ѓа Есма Реџепова-Теодосиевска.
13.09.2013-Национален уметник на РМ за 2013 година
There are no translations available.

Скопје - Прием за генерал-мајор Стивен Креј, командант на Националната гарда на Сојузната држава на САД, Вермонт
12.09.2013-Средба со командантот на Националната гарда на Вермонт
There are no translations available.

Скопје - Прием за членовите на Македонската машка кошаркарска репрезентација
12.09.2013-Прием на Македонската машка кошаркарска репрезентација
There are no translations available.

Скопје - Посета на општина Аеродром и средба со градоначалникот на општината, г. Ивица Конески
12.09.2013-Посета на општина Аеродром
There are no translations available.

Скопје - Средба со амбасадорот Метју Нимиц, специјален пратеник на генералниот секретар на Обединетите нации за прашањето за името
10.09.2013-Средба со амбасадорот Метју Нимиц
There are no translations available.

Скопје - Претседателот на Република Полска, г. Бронислав Коморовски, во придружба на неговата сопруга, г-ѓа Ана Коморовска, во дводневна официјална посета на Република Македонија
10.09.2013-Pретседателот на Република Полска, г. Бронислав Коморовски
There are no translations available.

Скопје - Свечено одбележан  Денот на независноста-8 Септември
08.09.2013-8 Септември - Денот на независноста
There are no translations available.

Охрид - Спикерот на Сенатот на Канада, Ноел Кинсела,кој престојува во официјална посета на Република Македонија, одржи предавање во Универзитетскиот конгресен центар во Охрид
05.09.2013-Ноел Кинсела
There are no translations available.

 
Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End
Page 6 of 17