2013 година
Охрид - Обраќање на гала вечерата приредена за учесниците на Македонскиот глобален инвестициски самит 2013, што во организација на групацијата Македонија 2025
09.10.2013-Обраќање на Македонскиот глобален инвестициски самит
There are no translations available.

Валандово - Спортско-културна манифестација, во рамки на проектот „Социјална и етничка интеграција преку спортот (Спортски бон-тон)".
08.10.2013-„Спортски бон-тон“ во Валандово
There are no translations available.

Скопје - Прием за г-дин Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска
02.10.2013-Средба со поранешниот британски премиер Тони Блер
There are no translations available.

Скопје - Прием за пратениците во Европскиот парламент и членови на групата „Пријатели на Македонија",г. Мартин Кастлер и г. Туне Келам
01.10.2013-Средба со евро-пратениците и членови на групата „Пријатели на Македонија“
There are no translations available.

Теарце - Спортско-културната манифестација што се одржа во спортската сала на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во општина Теарце.
30.09.2013-„Спортски бон-тон“ во Теарце
There are no translations available.

Скопје - Предавање на акредитиви на новиот амбасадор на Египет, Н.Е. г-ѓа Манал Јехиа Ел Шиннави
27.09.2013-Предавање акредитиви - Италија, Египет, Шведска, Катар
There are no translations available.

Скопје - Средба со баронесата Д’Соуза, претседател на Горниот дом на Британскиот парламент
26.09.2013 - Со претседателот на Горниот дом на Британскиот парламент
There are no translations available.

Дебар - Одржана спортско-културната манифестација „Спортски бон-тон“
25.09.2013 - „Спортски бон-тон“ во Дебар
There are no translations available.

Прилеп - Посета на манастирот Трескавец во Општина Прилеп.
22.09.2013 - Посета на манастирот Трескавец
There are no translations available.

Калишта - Литургијата во манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ – Калишта, со која чиноначалствуваше архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан
21.09.2013 - Мала Богородица - посета на манастирот во Калишта, Струшко
There are no translations available.

Кичево - Вечерна богослужба во пресрет на празникот Рождество на Пресвета Богородица (Мала Богородица)
20.09.2013 - Вечерна богослужба во манастирот „Св. Богородица – Пречиста“ во Кичево
There are no translations available.

Скопје - Средба со шефот на делегацијата на ЕУ, Аиво Орав
19.09.2013 - Аиво Орав
There are no translations available.

 
Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End
Page 5 of 17